Psy do adopcji

Psy znalezione na terenie Gminy Kargowa znajdują się w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach
ul. Żurawia 32, 68-200 Żary
68 444 71 47
e-mail schronisko-zary@wp.pl
http://www.schronisko.zgmzary.pl

Hera

Hera jest dużą, grubiutką (bo ważącą aż prawie 40kg), starszą, ale bardzo kochaną i sympatyczną suczką o łagodnym usposobieniu. Jest bardzo spokojna, łagodna, cierpliwa i grzeczna, bezproblemowo chodzi na smyczy, nie ciągnie. Urodziła się około 2008 roku. Szuka nowego domu.

https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/25217,regionalne-cztery-lapy

Maxiu

Maxiu urodził się około 2016 roku. Niestety jest pieskiem bardzo wycofanym, nieufnym. Jest przerażony obecną sytuacją - dla lękliwego psa zmiana otoczenia, zapachów, osób i psów wokół niego, musi minąć trochę czasu zanim się otworzy. Aktualnie jest bardzo wystraszony, chowa się w ciasne, ciemne miejsca, unika kontaktu i nie chce wychodzić z kojca.

Szakal

Ten uroczy grubasek to Szakal. Jest uroczym, wesołym, kochającym ludzi dość dużym psiakiem. Jest bardzo energiczny i rozbrykany. Urodził się około 2009 roku. Chętnie wychodzi na spacerki, na smyczy lekko ciągnie. Szakal poleca się do adopcji.

https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/24972,regionalne-cztery-lapy

 

Lola

Lola jest niedużą, dość młodą sunią. Suczka jest spokojna i grzeczna, ale przy tym również bardzo płochliwa i nieśmiała. Raczej unika kontaktu z ludźmi, a w stresujących sytuacjach próbuje bronić się ząbkami. Urodziła się około 2013 roku, ładnie chodzi na smyczy, jednak delikatnie ciągnie. Szuka nowego domku! Domku bez dzieci i z osobą, która zrozumie, że psinka nie ma dobrej przeszłości i da jej szansę na nowo zaufać człowiekowi!

Drakon

Drakon  - dość duży, młodziutki, bo urodzony około 2015 roku, przepiękny piesek. Wiecznie schowany, ukryty w budzie. Załatwić potrzeby fizjologiczne, coś zjeść i się napić, wychodzi chyba tylko w nocy, a przynajmniej tylko wtedy, gdy jest pewien, że żaden straszny potwór, jakim jest człowiek, go nie zobaczy.
Na szczęście, pomimo tego jak piesek boi się ludzi, do tej pory nie próbował w żaden sposób wykazywać agresji. Z kojca najchętniej w ogóle by nie wychodził, ale jak już uda się go nakłonić - Drakon strasznie szarpie się na smyczy, próbuje uciekać, przegryzać smycz, za wszelką cenę stara się wyswobodzić z obroży, a w przerwach od walki o wolność - kładzie się płasko na ziemi i obserwuje otoczenie.Mamy nadzieję, że Drakon szybko oswoi się z nową sytuacją i zacznie wykazywać chęci do nawiązywania kontaktu z ludźmi. Trzymajcie kciuki!

Bella

Bella jest starszą, średniej wielkości, przeuroczą suczką urodzoną około 2007 roku. Jest bardzo spokojna, zrównoważona, towarzyska, łagodna i grzeczna. Chętnie wychodzi na spacerki, podczas których na smyczy idzie ładnie, nie ciągnie. Sunia tylko czeka na to aż ktoś ją pokocha i podaruje nowy domek.

https://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/24972,regionalne-cztery-lapy

Wolno żyjące koty

Koty wolno żyjące to zwierzęta dzikie, które w myśl art. 21 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2019, poz. 122) stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. Są one stałym elementem ekosystemu miejskiego. Ich obecność w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się populacji gryzoni, które mogą być potencjalnym źródłem niebezpiecznych chorób. Koty wolno żyjące, które mieszkają na naszych ulicach, klatkach, piwnicach nie są zwierzętami bezdomnymi, w związku z tym nie powinno się ich wyłapywać, lecz stwarzać warunki bytowania w miejscach ich dotychczasowego schronienia.

Część osób opiekujących się kotami wolno żyjącymi na terenie naszej Gminy należy do grupy społecznych opiekunów kotów, zarejestrowanych w tutejszym Urzędzie. Osoby te są poinformowane o konieczności utrzymania czystości i porządku w miejscu dokarmiania kotów oraz zapewniania im świeżej i czystej wody. Opiekunowie kotów mają również możliwość otrzymania suchej karmy, która chociaż częściowo pomaga zminimalizować ponoszone przez nich koszty dokarmiania.

W związku z powyższym apelujemy o życzliwe i wyrozumiałe podejście do tematu opieki nad kotami wolno bytującymi na terenie naszej Gminy. Koty wolno żyjące, tj. koty urodzone lub żyjące na wolności w stanie dzikim w otoczeniu człowieka nie podlegają wyłapywaniu i umieszczaniu w schronisku dla zwierząt.

Gmina zajmuje się tylko kotami, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w naszym środowisku, czyli są kotami chorymi lub powypadkowymi – w tym przypadku koty są leczone, a po skończonej rekonwalescencji prowadzone są działania zmierzające do pozyskania nowych właścicieli, między innymi umieszczanie ogłoszeń o adopcji na stronie internetowej Gminy Kargowa.

Opieka nad kotami wolno żyjącymi, w tym ich dokarmianie, wpisana jest w przygotowywany corocznie oraz wprowadzany uchwałą Rady Miejskiej w Kargowej „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kargowa”.

Dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w akcję opieki nad zwierzętami, za ich wrażliwość, poświęcony czas i zaangażowanie.

 

PSY i KOTY ODDANE DO ADOPCJI

 

Tokka od 01.04.2019 r. przebywała w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach  - adoptowana 24 kwietnia 2019 r. Dina od 01.04.2019 r. przebywała w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach  - adoptowana 8 kwietnia 2019 r. Gaja oddana do adopcji ze względu na ciężką sytuacje życiową mieszkanki Gminy Kargowa - adoptowana 21 maja 2019 r.

Pies znaleziony w miejscowości Wojnowo adoptowany 5 kwietnia 2019 r. Pies znaleziony w okolicach ulicy Zamieście - adoptowany dnia 27 czerwca 2019 r. Pies znaleziony na ulicy Brzozowej  - adoptowany dnia 27 czerwca 2019 r.

Pikuś od 01.04.2019 r. przebywał w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach  - adoptowany 21 czerwca 2019 r. Kotka po wypadku samochodowym, znaleziona 18.07.2019 r. w Chwalimiu - adoptowana 24 lipca 2019 r. Pies znaleziony 22.07.2019 r.
na ul. Przemysłowej,
adoptowany 26 lipca 2019 r.

 

Kotka znaleziona 17.01.2019 r.
na Placu Berwińskiego,

adoptowana 21 stycznia 2019 r.

Kotek znaleziony w okolicach ogródków działkowych, adoptowany 1 sierpnia 2019 r. Kotka znaleziona 05.08.2019 r. w Chwalimiu, adoptowana 7 sierpnia 2019 r.